روز اعزام

یکشنبه 3 / 6 / 92

یکسال گذشت از دوره سربازی توی همچین روزی ساعت 20 بود من با اتوبوس ولوو که بلیطش رو حوزه نظام وظیفه خریداری کرده بود اعزام شدم. زمانی که رفتم برخلاف خیلی از همدوره ای ها شدیدا مخالفت کردم با اینکه خانواده ام بخوان بیان بدرقه ام در ترمینال و از در خونه با اشک های مادر بدرقه شدم . . . . . . .

چون از قبل تصمیم رو گرفته بودم که بیام خدمت تقریبا برام هیچ حس تازه و غریب نبود اینکه میخوام دو ماه از خانواده دور باشم. اتوبوس حرکت کرد و خانواده سربازها حرکت میکردن دنبال اتوبوس و خیلی ها هم اشک میریختن از خانواده ها ! اصن یه وضی بود . . . . . .

سه تا اتوبوس روز قبل حرکت کردن بودن و شب رسیده بودن پادگان. ما فردا صبح زود فکر کنم حدود ساعت 5 بود که رسیدم درب پادگان آموزشی شهدای کرمانشاه هوای سردی بود فکر نمی کردم اینقدر سرد باشه چند دقیقه ای صبر کردیم تا درب باز شد و دژبان ها ما رو به صف کردن وسایلمون رو گشتن و بعد فرستادنمون به سلف برای صرف صبحانه.

صبحانه رو که خوردیم تمامی سربازها رو جمع کرده بودن و گفتن کسانی که دوره تکمیلی رفتن بیان بیرون از صف یه تعداد اومدن بیرون و ما موندیم بعد از هر زدن های زیاد فرستادنمون برای گرفتن و اینجور موارد ساعت حدود 12 شد که ما دیگه همه لباس گرفته بودیم و کسانی که دوره تکمیلی داشتن خیلی زودتر از ما بهشون لباس دادن و گفتن بهشون که برید آموزش اونجا یکساعته کارهاتون رو ردیف می کنند بعد می فرستنتون برید خونه هاتون. دروغ چرا زمانی که اینو من به شخصه فهمیدم خیلی سوختم که اونا دارن میرن خونه و ما موندیم دو ماه اینجا ! خلاصه نماز رو خوندیم و به صف شدیم برای خوردن ناهار. بعد از اون ما لباس ها سربازی همگی تنمون بود و اینبار به خط شدیم برای تقسیم کردن بین گروهان ها. من و چند نفر دیگه اول افتادیم گروهان 1 بعد افتادیم گروهان 6 ، بعد از اون نزدیک بود بیفتم گروهان 2 که خیلی مزخرف بود فرمانده اش که با یه جابه جایی با یه سرباز افتادیم گروهان 3 با فرماندهی ستوانیکم پاسدار رضایی یا به قول بچه ها همون بچه خوشکله :))

من به شخصه از اخلاقش زیاد خوشم نیومد بیشتر احسای میکردم آدم مغرور و خودخواه هست چون حرف و عملش یکی نبود.

و از همون اول کار به ما گفتن خبری از مرخصی توی شهری اینجور چیزا نیست که از هفته دوم خودشون مرخصی دادن ! و تنها دغدغه اشون اون موقع رژه 31 شهریور بود که خیلی خیلی براشون مهم بود و میگفتن آقا شما رژه رو خوب برید فرداش میرید مرخصی پیش خانواده هاتون در غیر اینصورت خبری از مرخصی نیست !!! منکه رژه نرفتم و آخر صف بهم بیشتر حال میداد تا کوبیدن پا ! اما بچه ها واقعا گل کاشتن و توی کرمانشاه اول شدن اما آقایون به قولشون وفا نکردن و خبری از مرخصی نشد که بشه. در نهایت بعد از کش و قوس زیاد و اعتراض ها فراوان بچه ها دو روز مرخصی دادن. و باقی قضایا که در پست های قبل گفتم.

درباره سرباز ایرانی

بعد از این همه کشمکش اینور اونور طول دادن دانشگاه بلاخره مجبور شدم به خدمت رفتن تن بدم و هیچ راهی بجز رفتن برام نمونده طبق چیزی که در برگه سبز نوشته تاریخ 1 / 6 / 92 باید اعزام بشم. خیلی رفتم دنبال امریه قول هایی دادن اما خودم بهشون امیدی ندارم ولی دعا می کنم که سر قولشون بمونن و بیفتم شهر خودم تا این دو سال لعنتی از عمر رو بگذرونم بعدش هم ببینم چی میشه . . . . . . . 15 روز قبل از اعزام رفتم کپی برگه سفیدم رو از پلیس +10 گرفتم که خدا رو شکر افتادم نیروی زمینی سپاه و باید در آموزشگاه شهدای کرمانشاه دوران آموزشی رو بگذرونم. دوره آموزشی 193 با تمام خوبی و بدی هاش به پایان رسید برگه های معرفی به یگان رو که دادن خیلی ها ناراحت ، خیلی ها خوشحال و بعضی ها هم بیخیال بودن. منم که خدا رو شکر افتادم شهر خودم و تا 30 / 7 / 92 باید خودم رو به یگان معرفی کنم. بعد از اینکه سر تاریخ مقرر خودم رو به یگان معرفی کردم چند روزی همینطور الکی میومدم پادگان چون کارهای تقسیم توسط نیرو انسانی به سرعت انجام نمیشد و بلاخره بعد از گذشت 4 روز تقسیم ها انجام شد و من رفتم سر رده خدمتی.
این نوشته در نوشته های روزانه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

2 پاسخ به روز اعزام

 1. سید می‌گوید:

  با سلام
  ممنون از وبلاگتون
  من هم مثل شما خدمتم رو تموم کردم و خاطراتم را نوشتم. ولی هنوز فرصت تایپش را پیدا نکرده ام.
  باید همه سربازان خاطراتشون رو بنویسند تا ذهن همه جوان ها آگاه بشه.
  سربازی معضل ملی برای جوانهای کشور ماست.
  البته فقط ما پسرها قربانی می شویم و دخترها در همین اوقات از ما جلو می زنند.
  علاقه داشتید در انجمن حمایت از حقوق مردان هم حضور بهم برسونید:
  مطالبات مردان جامعه ما فقط در سربازی خلاصه نمیشه. بحث تضییع حقوق مردان جامعه ما از سربازی فراتر است
  یا علی
  mensright.ir

 2. خرید در ضد سرقت می‌گوید:

  سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید
  ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق فعالیت
  می کنیم.خوشحال میشوم از وبسایت ما دیدن کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.