چرا پسرا از سربازی فراری هستن

این مطلب رو در جواب یه دوست وبلاگی گرامی با نام ” خانوم سین ” که گفته بود : من واقعا نمیفهمم پسرا چرا انقدر فراری ان از سربازی، من یکی که دوست دارم برم :دی حیف که دخترا نمی تونن برن اینجا

خب خدمتتون عرض کنم من الان 22 سالم هست ماهانه 500 هزار تومن کار می کنم و تا ماه دیگه با توجه به تجربه های قبلی که در این شغلم داشتم یه استادکار کامل میشم ، الان استاد کار من 24 ساله هست ( خدمت هم نرفته معاف شده ) و روزانه 120 هزار تومن کار می کنه که در ماه میشه 3600000 تومن و میتونم منم در یک یا دو ماه آینده ماهانه همین مبلغ رو در بیارم اما اگر برم خدمت ماهانه نهایتا 100 هزار تومن بهم میدن – دو سال از عمرم رو من باید تلاف کنم برای کی ؟ خب بعد از اینکه خدمت اجباری رفتم چی میشه ؟ بعد از سربازی دوباره باید برگردم به پله اولی که بودم شایدم قبل تر و دوباره باید یکی دو سالی تلاش کنم تا بشم چیزی که قبل از خدمت بودم. این واقعا یه ظلم تمام عیار هست به پسرهای جوون این مملکت که برن یه دوره نظامی و بعد هم کار اجباری در پادگان.

بنظرم سربازی باید تغییر اسم بده به بردگی نظامی چون این مورد بیشتر برازنده اش هست تا خدمت وظیفه ! کمترین خدمات اجتماعی رو مشمول ها دارن اصلا انگار جزیی از 75 میلیون نفر ایران نیستن به گمانم افغانی هایی که میان داخل کشور بیشتر در رفاه و خدمات اجتماعی هستن تا سربازهای مشمول، جا داره این مطلب که در دانش نامه ویکی پدیا هست رو اینجا بزارم :

باجگذارن فئودال‌ها

در نظام فئودالی قرون وسطی از روستاییان و انسان‌های غیر برده خواسته می‌شد یکی از مردان خانواده را که در سن مناسبی برای خدمت نظامی بود به پادشاه یا فرمانروای محلی معرفی کنند تا در شرایط بحرانی از آن‌ها استفاده شود. به مردانی که به این صورت به ارتش آورده می‌شدند باجگذار می‌گفتند و آن‌ها را در پیاده نظام به کار می‌گرفتند. کسانی که از آمدن به خدمت خودداری می‌کردند یاغی شناخته می‌شدند. بسته به قانون هر کشور، هر کدام از این سربازان متعهد بود که از یک تا سه ماه در خدمت ارتش بجنگد.

اما در مورد اینکه شما به خدمت سربازی علاقه مند هستید این مورد به نظرم ناشی از اینه که هیچگونه اجباری روی شما نیست اگر اجبار بود که حتما باید برید سربازی قطعا اینطور نمی گفتید، یا براتون اینطور مثال بزنم مسئله حجاب که داد خیلی از خانوم های محترم در اومده چرا گشت ارشاد به این رنگ مانتو گیره میده ، به این رنگ مو حساسه به اون نیست ، موقعه بیرون رفتن چی بپوشم که ارشاد دستگیرم نکنه و و و – یه مرد تو تابستون سعی می کنه با لباس هر چه خنک تر و راحت تر بیاد بیرون و به این فکر نمی کنه که یه خانوم چطور باید توی گرمای 50 درجه اهواز با لباس زمستونی و تیره بیاد بیرون تا گشت محترم ارشاد بهش گیر نده. ( دیدگاه شما هم نسبت به خدمت سربازی مثل مردی هست که در بالا گفتم، هیچگونه توجه به خانومی که با لباس تیره اومده نداره چون خودش در راحتی کامل بسر می بره ! )

البته هستن پسرهایی که عاشق خدمت رفتنن اما قطعا خیلی ها مخالف سربازی هستن چون اگر نبودن ما در حال حاضر 3 میلیون سرباز غایب نداشتیم.

درباره سرباز ایرانی

بعد از این همه کشمکش اینور اونور طول دادن دانشگاه بلاخره مجبور شدم به خدمت رفتن تن بدم و هیچ راهی بجز رفتن برام نمونده طبق چیزی که در برگه سبز نوشته تاریخ 1 / 6 / 92 باید اعزام بشم. خیلی رفتم دنبال امریه قول هایی دادن اما خودم بهشون امیدی ندارم ولی دعا می کنم که سر قولشون بمونن و بیفتم شهر خودم تا این دو سال لعنتی از عمر رو بگذرونم بعدش هم ببینم چی میشه . . . . . . . 15 روز قبل از اعزام رفتم کپی برگه سفیدم رو از پلیس +10 گرفتم که خدا رو شکر افتادم نیروی زمینی سپاه و باید در آموزشگاه شهدای کرمانشاه دوران آموزشی رو بگذرونم. دوره آموزشی 193 با تمام خوبی و بدی هاش به پایان رسید برگه های معرفی به یگان رو که دادن خیلی ها ناراحت ، خیلی ها خوشحال و بعضی ها هم بیخیال بودن. منم که خدا رو شکر افتادم شهر خودم و تا 30 / 7 / 92 باید خودم رو به یگان معرفی کنم. بعد از اینکه سر تاریخ مقرر خودم رو به یگان معرفی کردم چند روزی همینطور الکی میومدم پادگان چون کارهای تقسیم توسط نیرو انسانی به سرعت انجام نمیشد و بلاخره بعد از گذشت 4 روز تقسیم ها انجام شد و من رفتم سر رده خدمتی.
این نوشته در نوشته های روزانه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

1 پاسخ به چرا پسرا از سربازی فراری هستن

  1. بازتاب: سربازی فراری – فارس نتورک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.